РУС БЕЛ ENG

Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

 

 

Нормативное правовое обеспечение организации шестого школьного дня

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2-е полугодие 2021-2022 уч. год

 

Дата

Гадзіна кл. кіраўніка

09.00-09.45

Работа гуртка

Работа бібліятэкі

Культурна-масавая работа

Турысцка-краязнаўчая работа

15.01

“Запрашаем на Калядкі” – гульня-свята

2-4 кл. Пушнева І.М.

10.00-10.45  Гурток Чароўная палітра”

Кіраўнік Гарбунова Г. Л., кабінет матэматыкі

“Запрашаем на Калядкі”  5-9 кл. Долгая В.М., Л.Л. Адамовіч, С.М. Есіпенка  09.00-09.50

Дзень здароўя

Гульня “Зарнічка” 10.00-12.00 Долгая В.М., кл. кіраўнікі 2-9 кл. Шахорская С.А. , Гарбунова Г.Л.- (11.00-12.00), Падольская І.А., Аксенава Л.У. Саламаха В.В.- (10.00-11.00)

22.01

Турнір “Феерверк прафесій” 2-4 кл. Шахорская С.А.

Гадзіна зносін “Што значыць быць прыгожым чалавекам” 5-9 кл. Падольская І.А.

“Героі спорта Беларусі”- вусны часопіс, 7-9, 11.00-11.45

Падрыхтоўка газеты да Дня роднай мовы

Гарбунова Г.Л. 10.00-11.00, 5-7 кл.

 

Падрыхтоўка сцэнарыя да вечара сустрэчы. Гарбунова Г.Л., 8-9 кл. 11.00- 12.00. Падрыхтоўка дэкарацый

Аперацыя “Абеліск” 5-7 кл. Адамовіч Л.Л. 10.00-11.00

29.01

“Сакрэты здар. харчавання” –час зносін. 2-4 кл. Шахорская С.А., 5-9 кл. Адамовіч Л.Л.

Гульневы занятак па правам дзіцяці, 5-7 кл, 10.00-11.00

 

05.02

Віктарына “Ці ведаеш ты правілы дарожн. руху”  2-4 кл. Шахорская С.А.  5-9  Гарбунова Г.Л.

Выстава кніг “Разам з салдатам былі і дзеці”

 

Вечар сустрэчы “Гэта было нядаўна, гэта было даўно…”Гарбунова Г.Л., Качан В.М. 7-9 кл., настаўнікі

17.00-20.00

Акцыя “Ветэран жыве побач”, навед. ветэранаў пед. працы Шахорская С.А. 2-5 кл.  6-8 кл. Гарбунова Г.Л.

12.02

“Наша землякі- Героі Савецкага Саюза”відэачас., 2-4 кл. Пушнева І.М.,5-9 кл. Рэуцкая Н.П.

Віктарына “Што я ведаю пра птушак” – 4-6 кл, 11.30-12.00

Агульнашкольны дзень здароўя. Лыжны паход выхаднога дня  “Родныя ваколіцы” 4-8 кл. Долгая В.М., кл. кіраўнікі 10.00-12.00

19.02

Гульня “Мы-  беларусы !” 2-4 кл. Аксенава Л.У., 5-9 кл  Есіпенка С.М.

“Ёсць такакя прафесія – абараняць Радзіу” – конкурс малюнкаў

11.00-12.00

 

Наведанне музея М.Шмырова/кафэ г. Віцебск

26.02

 Гульня- турнір “Курс маладога байца” 2-4 кл. Шахорская С.А.,

5-9 кл. Гарбунова Г.Л.

Выстава кніг да юбілея В.Гюго, 10.00-11.00

Гульня- турнір “Курс маладога байца” 2-4 кл. Шахорская С.А.,

5-9 кл. Гарбунова Г.Л.

 

05.03

“Масленіца на двары” 2-9 кл. Саламаха В.В., Пушнева І.М.,С.М

Есіпенка, Рэуцкая Н.П

“Масленіца на двары”, 10.00-11.00 Аксенава Л.У., Шахорская С.А., Адамовіч Л.Л., Падольская І.А. 2-9 кл.

 

12.03

Конкурсная праграма “Містэр і Міс” 2-4 кл. Аксенава Л.У., 5-9 кл. Есіпенка С.М.

Бярэзінскі зап-днік завочная экскурсія

 

 

Падрыхтоўка да раённых конкурсаў, рэпетыцыя (па плану).

Удзел у раённых конкурсах

Агульнашкольны дзень здароўя да дня Канстытуцыі

10.00-12.00

19.03

Гадзіна памяці “Сестры Хатыні” 5-9 кл., Рэуцкая Н.П./ 2-4 кл.

Віртуальная экскурсія па Нясвіжскаму палацу Пушнева І.

Калаж да дня кнігі

11.00-12.00,

5-7 кл.

 

26.03

Гадзіна дваровых гульняў “Гульні нашага дзяцінства” 2-4 кл. Шахорская С.А,

5-8 кл. Рэуцкая Н.П.

Поле цудаў “Героі казак” 2-5 кл, 10.00-11.00

 

Акцыя “Дом без адзіноты”, 2-7 кл. Адамовіч Л.Л., Аксенава Л.У.11.00-12.00

ІІ паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Дзейнасць ГА “БРПА”

Экалагічнае выхаванне

Прафарыента-цыя, працоўнае выхаванне

Прававое выхаванне

Работа сацыяльнага

педагога

 

Дата

Гульня “Зарнічка” 10.00-12.00

 

 

 

Занятак “Камунальныя паслугі і плацяжы” 7-9 кл. 11.00-11.45

15.01

 

 

 

Удзел у раённым свяце “Наша імя – акцябраты”

“Снежныя фантазіі” –конкурс на лепшую снежн фігуру 2-5 кл. 10.00-11.00 Пушнева І.М./

6-8 кл.

Есіпенка С.М.

11.00-12.00

Аперацыя “Абеліск”10.00-11.00 Адамовіч Л.Л. 5-6 кл

“У свеце прафесій” – відэажурнал

10.00-11.00 7-9 кл. Рэуцкая Н.П.

 

 

Работа з дакументамі, сустрэчы з бацькамі

22.01.

 

 

Інтэлектуальны брэйн-рынг  “Разумнікі і разумніцы” 5-8 кл. 11.00-12.00 Падольская І.А. 

“Каб не здарылася бяды”  размова па правілах бясп. паводзінаў

5-8 кл.  10.00-11.00

29.01

Акцыя “Ветэран жыве побач”, навед. ветэранаў пед. працы, 

6-8 кл. Гарбунова Г.Л.

 

Вечар сустрэчы “Гэта было нядаўна, гэта было даўно…” Гарбунова Г.Л., Качан В.М. 7-9 кл., настаўнікі

17.00-20.00

 

Работа з дакументамі, сустрэчы з бацькамі

05.02

 

Паход выхаднога дня “Родныя ваколіцы” 10.00-12.00

 

Гадзіна зносін “Правапарушэнне як вынік шкодных звычак” 7-9 кл.

11.00-12.00

12.02

Паседжанне актыву.

Падрыхтоўка

газеты да свята абаронцаў11.00-12.00  5-8 кл.

Гарбунова Г.Л.

 

Чытаем часопіс “Юны выратавальнік” – да свята выратавальніка, 4- 7 кл, 10.00-11.00 Адамовіч Л.Л.

 

Работа з дакументамі, сустрэчы з бацькамі

19.02

Падрыхтоўка  лістовак “Асцярожна, ГРЫП”  11.00-12.00, 6-7 кл.

Майстэрня“На парозе вясны” – выраб падар. да 8 сакавіка

Есіпенка С.М., 11.00-12.00,

4-7 кл.

Анкетаванне

“Матывы выбару прафесіі” 8-9 кл. 10.00-10.40 Калеснікава А.В.

Занятак “Жорсткія адносіны і гвалт” 11.00-11.45, 8-9 кл.

26.02

Збор Савета дружыны

11.00-12.00

 

Выстава “На парозе вясны” 1-9 кл.

Падольская І.А.

 

 

Работа з дакументамі, сустрэчы з бацькамі

05.03

Удзел у раённ.

конкурсе лідэраў БРПА “Піянер года”/арганізац. выставы да дня Канстытуцыі  7-9 кл., 11.00-12.00

 

 

“Адміністрац. і ўгалоўная адказнасць непаўналетніх” –прэзентацыя, Падольская І.А., 5-7 кл.10.0011.00

Час зносін “Што такое карысныя звычкі”, 11.00-12.00, 5-7 кл.

12.03

Падрыхтоўка выставы да дня Хатынскай трагедыі, 6-8 кл.

11.00-12.00

Гутарка “Бяспечны Інтэрнет” Адамовіч Л.Л.

4-7 кл., 10.00-11.00

 

Парады сайта “Prava.by” – занятак з элементамі практыкума, Саламаха В.В.

2-5 кл 11.00-12.00

Работа з дакументамі, сустрэчы з бацькамі

19.03

Раённы конкурс “Піянерскія гульні” 11.00-12.00

 

Уборка класных пакояў. 2-9 кл. кл. кіраўнікі (на працягу дня)

Гадзіна зносін “Экстрэмізм у асяроддзі падлеткаў” 10.00-11.00

7-9 кл.

26.03

 

 

 

свернуть